Rozdíl mezi Cebadolem a Epidermou

Značka Epiderma byla graficky navržena pro prodej v lékárnách, kdežto značka Cebadol byla navržena pro prodej v drogeriích a tomu i odpovídala grafika Cebadolu. Zatímco značka Epiderma šla cestou exkluzivní, Cebadol se snažil jít cestou přírodní a proto i grafika na této značce znázorňuje podobenství s konopím.

Takto rozdělený sortiment má i rozdílné ceny, které vycházely z množství použitého Betuldiolu, který je drahý. Zatímco Epiderma používá ve svých přípravcích větší koncentraci Betuldiolu, Cebadol používá menší koncentraci Betuldiolu. Ostatní složení zůstalo u obou značek shodné. To byl původní záměr.

S odstupem času se pozorováním přišlo na to, že i menší koncentrace Betuldiolu v krémech, balzámech a v dalších přípravcích Cebadolu nemá tak výrazný vliv na klidnění zánětů kůže. Stačilo dát pouze větší vrstvu, či se o něco častěji natírat. Takovou účinnost má Betuldiol. A cenový problém byl na světě. Dvě značky s téměř stejným složením a s téměř stejnými účinky a každá v jiné cenové kategorii. Ve světě nic neobvyklého.

Vedení firmy se nakonec rozhodlo, že na trhu ponechá obě značky a že se pokusí zrealizovat původní záměr: Epiderma do lékáren a Cebadol do drogerií. Problém zůstává u e-shopu, kde si obě značky konkurují, protože jsou vystaveny vedle sebe.

Závěr je jednoduchý – kdo se nechce tak často natírat přípravkem, zvolí Epidermu, kdo má na sebe čas, zvolí Cebadol. Obě značky jsou kvalitní a účinné.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.