Červené fleky na zádech

15

Červené fleky, vyrážka, svědění… To vše patří mezi hlavní příznaky různých kožních onemocnění, a to ať už jde o akné, ekzém či alergickou reakci. Mezi základní faktory, které ovlivňují vznik těchto problému, řadíme stres, hormonální změny, alergeny (potraviny, kovy, kosmetika, pyl, léky, srst zvířat…), špatný životní styl, nevhodné životní prostředí, nadměrné sluneční záření, změny teploty či vlhkosti atd. Základem při léčbě je správně určit onemocnění, vybrat správný druh léčby a následně se o pleť správně starat. Co tedy jakou nemoc způsobuje a jak ji správně léčit?

Alergická reakce

16

Alergické reakce jsou imunologické reakce, kdy se na pleti objevují příznaky jako červené skvrny s malými puchýřky, svědění, otoky a mokvání, často doprovázené intenzivním svěděním. Důvodem je kontakt s alergeny. To mohou být inhalační alergeny (prach, pyl, roztoči…), potravinové alergeny, bodnutí hmyzem, léky, kosmetika, kovy atd. Zde je samozřejmě nejdůležitější vyhnout se danému alergenu.

Akné

17

Kožních onemocnění mazových žláz, ke kterému dochází při nadprodukci kožního mazu a následnému ucpání mazové žlázy, projevující se tvorbou pupínků a černých teček. Těžší formy akné mohou zanechat trvalé, někdy velmi zohyzďující jizvy, a proto je dobré s léčbou začít co nejdříve. Mezi faktory, které ovlivňují tvorbu akné, řadíme hormonální změny, genetiku, stres, nedostatečnou nebo nevhodnou péči, sluneční záření, léky, kouření, nevyvážený jídelníček a tak dále. Základem pro léčbu je správná kosmetika na akné. Dalším způsobem jak předejít akné je neškrábat a nemačkat pupínky, nekonzumovat alkohol, nekouřit a pozměnit svůj jídelníček a životní styl.

Dermatitida

18

Neboli ekzém, je chronický kožní zánět vyvolaný nejrůznějšími zevními a vnitřními faktory. Mezi jeho projevy patří podráždění kůže, načervenalá ložiska, puchýřky, mokvající místa, praskliny nebo strupy, které vyvolávají pocity svědění. Rozlišujeme více typů ekzému, kdy každý z nich má své příčiny a léčení. Například kontaktní alergický ekzém vzniká po kontaktu s alergenem, jeho léčba tedy spočívá zejména v odstranění alergenu. Atopický ekzém zatím nemá určenou jednoznačnou příčinu, ale mezi faktory ovlivňující vznik řadíme dědičnost, různé druhy alergií, nadměrné mytí, nesprávnou kosmetiku, prací prostředky, nošení nevhodného oblečení, kontakt se saponáty, chemikáliemi a jinými dráždidly, stres či špatný životní styl. Zde je tedy potřeba zjistit příčinu a snažit se jí zcela vyhnout, případně užívat léky na zmírnění příznaků.

U obou zmíněných dermatitid je potřeba užívat ty správné přípravky pro péči. Ty nabízí značka přírodní dermokosmetiky Epiderma, která přišla s řadou vytvořenou přímo pro pokožku trpící na ekzémy. Kosmetika klidní ložiska zánětů, zabraňuje dalšímu výskytu ekzémů, odstraňuje pocit svědění, udržuje pokožku vláčnou a hydratovanou a regeneruje ji. Pokud tedy hledáte tu správnou kosmetiku pro pokožku náchylnou k ekzémům, speciální dermokosmetika od značky Epiderma, která přichází s výrobky pro problematickou pleť s akné, ekzémy a lupénkou, pro Vás bude ta pravá. Přímo pro pokožku trpící ekzémem, Epiderma přináší micelární vodu, sprchový gel, krém a balzám.