Namazat se a nebo nenamazat se! (část první)

Hamletovská otázka : Namazat se a nebo nenamazat se! Většina lidí si myslí, že když se nenamaže, je in. Já jsem jiného názoru, namažme se!

                Ne, řeč nebude o alkoholu a jeho účincích. Řeč bude o lhostejnosti lidí ke svému největšímu orgánu, bez kterého by zemřeli, a to ke kůži.

                Ano, kůže je největším orgánem lidského těla a málokdo si to uvědomuje. Berou svoji kůži jako samozřejmost, jako něco, o co není třeba se starat. Ale opak je pravdou. O kůži se starat musíme a to od již útlého věku! Kdo začne později, potom zapláče nad výdělkem. A kosmetické firmy si mnou ruce.

                Do lékáren se každý den hrne několik tisíc krásných žen, které chtějí vyhladit vrásky. Pozdě. Na vrásky si člověk zadělává již od mládí.  Konkrétně se uvádí, že pokud žena či muž nezačnou s péči o svoji kůži kolem 18 let, velice riskují, že se jim udělají vrásky. A potom v pokročilejším věku se diví, že není prostředek, který by vyžehlil takto zdevastovanou pleť.

                Prostředky v současné době jsou, ale stojí peníze. Jsou to lasery, plastické operace, výplně botulotoxinem či kyselinou hyaluronovou atd. A výsledek není stoprocentní a někdy dochází i k směšnému znetvoření upravované lokality. Takové mrtvé, nepohyblivé čelo u ženy po injekci botulotoxinu je opravdu vzrušující pro partnera či okolí. A k tomu se většinou dostavuje porucha mrknutí. Tomu všemu ale jde předejít - namazat se.

                Je důležité, aby se lidé o svoji kůži začali starat co nejdříve. Aby ji znali, aby věděli o každé pigmentové skvrně o každém hrbolku. A o každé vrásce. Starat se o svoji kůži v 18 letech je většinou pro mladé lidi zbytečné. Vždyť ona je kůže v těch letech pružná, elastická, hydratovaná, tak co by? Ano, to je pravda. Ale přibližně od tohoto věku (18 let) začíná kůže pomalu stárnout. Dochází k pozvolným změnám kolagenních vláken - zkracují se nedostatkem hydratace a výživy. Tím stahují kůži do začínajících vrásek. Co nyní?

                Každá kůže potřebuje denní přísun živin a vody. Také potřebuje stavební materiál k vytvoření si ochranného krytu před vnějšími škodlivými vlivy, především zářením a vlivům zapříčiňujících záněty kůže. V časném mládí bere všechen tento materiál z vnitřku těla. Jednoduše řečeno. Ale toto zásobení ubývá věkem. A začínají nezvratné procesy popsané výše. Vrásky.

                Proto je třeba se pravidelně mazat a dodat živiny a vše potřebné pro kůži vnější aplikací s pomoci emoliencií. A to ne kde jakých.  Kvalitní emoliencia by měla především obsahovat lipidy ( ceramidy, cholesterol, volné mastné kyseliny, nenasycené mastné esenciální kyseliny jako kyselina linolenová, které je např. obsažena v konopném oleji a to ve velké míře, ale i v pupalkovém oleji), které jsou nezbytností pro výživu kůže. Dále kůže potřebuje hydrataci, aby podkoží a kůže nevysychala a byla vláčná. K tomu slouží v emolienciích např. urea a glycerol. Na obnovu kožní bariery slouží především správné Ph faktor u emoliencií , které by se mělo pohybovat kolem 5,5 Ph, resp. od 4,4 do 5,7Ph. V neposlední řadě jsou to i protizánětlivé složky k posílení obrany schopnosti kožního krytu a zamezení vzniku zánětů kůže. Takovou nejúčinnější, protizánětlivou látkou poslední doby je přírodní Betuldiol. Úžasná věc.

                Jak zajisté sami chápete, kvalitní emolienc není jen kdejaký krém či mast. A kvalitních emoliencií je opravdu málo. Stačí se jen dívat na složení. Pokud nemají všechny tyto složky, o kterých byla zmínka výše, jděte od nich pryč.

                Příště si něco řekneme jak emoliencia rozdělujeme a jak je používat. A ještě něco - namažte se! Kdo by nechtěl mít život se zdravou kůží?

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.