Je konopná kosmetika vhodná pro děti?

Dětská pokožka je specifická a vyžaduje jen tu nejlepší péči. Peníze za másla, krémy a mastičky se rozprchnou tak rychle, že to ani nestihnete postřehnout. Co dát ale šanci produktům s konopím?

Pravda pravdoucí

Kolem konopí se točí spousta mýtů a předsudků a nerozlišuje se mezi uživateli, kteří jdou slepě za účinky z vyššího příjmu THC, a těmi, kteří dávají přednost pečlivé extrakci toho nejlepšího, co může tato vzrostlá rostlina nabídnout. Na jedné strany pocity euforie, na druhou pečující složky starající se o pokožku a kababinoidy prospěšné pro lidské zdraví.

Konopná kosmetika by měla mít místo v každé domácnosti. Konopný olej je totiž nesmírně pečující a v mnohých ohledech dokáže hravě porazit konkurenci. Dostává se na úroveň bambuckého másla nebo mandlového oleje - složek, které jsou hojně vychvalované a protežované.

 

Jak pomáhají produkty EPIDERMA?

epiderma_pred a po

Specifická kůže

Dětská pokožka je nesmírně jemná a zároveň citlivá. Někdy až přehnaně reaguje na podněty zvenčí, osypky, vyrážky nebo ekzémy jsou na denním pořádku. Umí dát jasně najevo, že jí něco nevyhovuje. Je proto potřeba, aby složení kosmetiky bylo na té nejvyšší úrovni a respektovalo nároky kůže, prostoupilo i do spodních vrstech a ve správném poměru pokožce dodalo všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály.

A to všechno splňuje konopná kosmetika na jedničku.

Nerozlučná dvojka

V první řadě je třeba oprostit se od předsudků, že něco, co pochází z konopí, je špatné. Záleží na mnoha faktorech, na způsobech extrakce jednotlivých složek, na výrobním postupu. To všechno ovlivňuje výsledek. U kosmetických produktů je pochopitelně tabu (a zároveň téměř neproveditelné), aby v nich bylo obsaženo obávané THC. Zpravidla je to jen CBD a jeho sloučeniny jako CBDA nebo terpeny a flavonoidy, které jsou zdraví prospěšné, vyživí kůži, bojují proti začervenání, ekzémům, projevům atopie nebo akné, mírní lupénku, svědění a pnutí. A je víceméně úplně jedno, jestli se jedná o kosmetiku pro dospělé nebo pro děti. Složení jen téměř “panenské”, a tak si ho mohou naplno užít všichni. Nehledě na to, že konopné máslo je často smícháváno s kokosovým nebo arganovým olejem. Se složkami, které stojí v péči o pokožku na nejvyšších příčkách.  

Není se třeba bát označení “konopná”. S touto rostlinou se totiž pojí mnohé předsudky. Všem je ale snad jasné, že v souvislosti s kosmetikou se bavíme vždy jen o bezpečných produktech s výjimečnou a pečující stopou, která je vhodná pro všechny typy pokožky. Na jedné straně stojí krémy z lékárny, které vás vyjdou na stovky korun měsíčně, na druhou základní složky a látky, díky kterým se lidé vrací o krok zpátky a učí se poslouchat potřeby svého těla. A přesně takové je konopí.  

Stojí přesně na půli cesty mezi extrémy. Mezi drahou kosmetikou na předpis a z televizních reklam, za kterou sice stojí mnohamilionový byznys a dozajista i dílčí výsledky, ale i celá řada negativních zkušeností a umělých složek .. a metodami, které stojí na samém začátku, kdy se kůže promazávala vepřovým sádlem jakožto nejlepší možností, jak promastit všechny vrstvy kůže, aniž byste se museli bát nepříjemného “filmu” nebo nepřirozené reakce.

Závěrem..

Dětská pokožka vyžaduje jen to nejlepší, ale chybu dělá ten, kdo toto tvrzení spojuje s cenovkou. I tady totiž platí, že vynaložená částka není směrodatná a o kvalitě nevypovídá téměř nic. Konopná másla patří do nižší cenové kategorie, jejich prospěch a dlouhodobý výsledek je ale o několik úrovní výš. Jde tak o výjimečný poměr ceny a kvality, který budete u jiných produktů a surovin hledat jen těžko.