O nás

Epiderma®

post-header

EPIDERMA® - holisticky zaměřená kosmetika, která zohledňuje lékařské hledisko i přírodní složky

benefit-cz
benefit-cbd-effect (1)
Group netestováno na zvířatech

EPIDERMA® je českou společností, která je od svého prvopočátku celostně zaměřenou kosmetikou, jež se zaměřuje na řešení mnohdy komplikovaných problémů s pokožkou.

Co vše zahrnuje celostní přístup k problémům jako je akné, ekzém a lupénka?

Jde o propojení lékařského zaměření MUDr. Jiřího Skalického, který se ve své lékařské praxi zabýval právě dermatologií a medicínský pohled na problematiku obohatil o přírodní esence.


EPIDERMA® se specializuje především na inovace a vývoj v řešení v oblasti lupénky, ekzémů, akné a anti-agingu. Jedním z nesporných unikátů EPIDERMY je složení Betuldiol®. Tato kompozice je výrazně protizánětlivá, regenerační a svým způsobem ojedinělá. Za významné můžeme považovat, že je předmětem patentu celoevropského významu.

modelka s produktem

Tradice a zkušenost - Mezinárodní patent!

skalicky_1 podpis

EPIDERMA® čerpá a navazuje na celoživotní studie a zkušenosti zakladatele MUDr. Jiřího Skalického.

Doktor Skalický dokončil Univerzitu Karlovu v Praze v roce 1978 a v počátku své profesní dráhy se zajímal o inovativní prvky v medicíně. V roce 1992 odešel do soukromého sektoru. Osm let pobýval v Rusku, kde studoval alternativní medicínu. Významný vliv na další jeho práci měl pobyt v Altaji, hornaté části Sibiře, kde vegetace skrývá až 300 druhů léčivých bylin, včetně konopí.

Je autorem a spoluautorem několika patentů mezinárodního významu.

Po návratu do České republiky se intenzivně věnoval vlastnímu výzkumu již se zaměřením na problematické projevy pokožky a její léčbu. Prováděl mnoho studií o účincích oleje z konopí a jeho vlivu na choroby kůže. Je autorem a spoluautorem několika patentů mezinárodního významu. Patří mezi hrstku průkopníků, kteří stáli u zrodu využití konopného oleje v kosmetologii.

V roce 2007 se začal zajímat o duální (dvojitě působící) lék proti zánětům. Jedná se v zjednodušené formulaci o inhibiční účinek prozánětlivého enzymu COX (cyklooxygenáza) a prozánětlivého enzymu LOX (lipooxygenáza). Své znalosti o konopí uplatnil v jednom ze svých patentů o protizánětlivých látkách s duálním působením – Cannabiox. Tou dobou to byla první přírodní farmaceutická kompozice ve světě s tímto účinkem.

Kanabidiol obohacený o Betulin jako nadstavba pro kosmetiku, která léčí i hojí

Později pak odborné veřejnosti přispěl i první lékopisnou normou konopného oleje, která do té doby nebyla popsána. Jako první sjednotil složení konopného oleje a uvedl na trh jeho normu. Na lékopisu pracoval od roku 2008 až 2010 za pomoci VŠCHT v Praze s prof. Ing. Františkem Kvasničkou, CSc. Ten byl schválen Evropskou komisí v Bruselu a je závazný téměř pro celý svět.

V roce 2012 MUDr. Skalický zaznamenal, že Cannabiox není vždy stejně účinný a má ojediněle mírné nežádoucí reakce. Tato zjištění spustila vývoj dokonalejší a účinnější duální kompozice – Betuldiol®.

Směsice Kanabidiolu a Betulinu vykazovala vysoké regenerační účinky.

V roce 2014 vložil MUDr. Jiří Skalický své know-how do společnosti Epiderma s.r.o., která se specializuje na výrobu dermokosmetiky určenou pro pacienty s problematickou pokožkou.

Doktor Skalický zasvětil téměř celý svůj profesní život tématu vlivu účinných látek z konopí na nemocnou kůži. Proto i jeho kosmetické mixtury jsou na vysoké úrovni a zákazníci speciálně zaměřené programy na jednotlivé typy pokožky opakovaně vyhledávají pro jejich léčivé i regenerační účinky.

VSTOUPIT DO ESHOPU

Trustpilot

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení