O značce Epiderma

dermokosmetika

EPIDERMA - speciální dermokosmetika je ryze českou značkou, která přichází se svými prvními výrobky pro problematickou pleť s akné, ekzémy a lupénkou. Značka Epiderma speciální dermokosmetika se profesionálně zabývá ošetřením a zklidněním problematické pokožky za pomocí své protizánětlivé a regenerační kompozice Betuldiol®, která je předmětem patentu celoevropského významu. Na této nové, jedinečné a nadčasové kompozici bude značka Epiderma budovat širší portfolio svých dalších produktů.

Za značkou Epiderma je tým lékařů, chemiků, technologů a manažerů, kteří vycházejí z potřeb pacientů s problematickou pletí. Rádi však uvítáme jakékoliv vaše zkušenosti, postřehy či dotazy k našim produktům. Celý tým pevně věří, že naše produkty vám výrazně pomohou zpříjemnit a zkvalitnit život.

Zakladatelem značky Epiderma je MUDr. Jiří Skalický, který vystudoval Univerzitu Karlovu v Praze v roce 1978. Vždy se zajímal o inovativní prvky v medicíně. V roce 1992 odešel do soukromého sektoru, 8 let pobýval v Rusku, aby po návratu do Čech se začal zabývat problematickou kůží a jak ji léčit. Prováděl mnoho studií na účinky konopného oleje a jeho vlivu na lidský organizmus, především na kůži a její choroby. Je autorem a spoluautorem několika patentů mezinárodního významu. Byl průkopníkem ve využití konopného oleje v kosmetologii.

Od roku 2007 se zajímá o duální (dvojitý) lék proti zánětům. (Inhibiční účinek jednak proti COX a jednak proti LOX). Tou dobou bylo ve světě pouze 5 syntetických léčiv s tímto duálním efektem. A to bylo málo. Své znalosti o konopí zhmotnil v dalším svém patentu protizánětlivé látky s duálním působením – Cannabiox. Tou dobou to byla první přírodní farmaceutická kompozice ve světě s tímto účinkem. Světu daroval i první lékopisnou normu konopného oleje, která nikdy a nikde nebyla. Jako první sjednotil složení konopného oleje a uvedl na trh jeho normu. Na tomto lékopise pracoval od roku 2008 až 2010 za pomoci VŠCHT v Praze s panem profesorem Kvasničkou. Tento lékopis byl schválen Bruselem a je závazný téměř pro celý svět. V roce 2012 si všiml, že Cannabiox v některých případech není účinný a vyvolává ojediněle nežádoucí reakce na kůži. Z tohoto důvodu začal pracovat na vylepšené, svým působením razantnější, ale především účinnější duální kompozici – Betuldiol, který vykazoval i vysoké regenerační vlastnosti na kůži.  

V roce 2014 MUDr. Jiří Skalický zakládá značku Epiderma, která je opravdu specialistou na problematickou kůži a která dává důraz i na psychickou pohodu pacienta, jako podpůrnou součást léčby zánětlivých onemocnění kůže. Vždy tvrdí, že psychika a nemoc jdou ruka v ruce. Pod touto značkou vyrobil v roce 2017 ucelenou kosmetickou řadu na akné, ekzém a lupénku včetně potravinových doplňků. V současné době chce rozšířit portfolio značky Epiderma o další účinné přípravky.

Nechá se tedy říci, že se jedná o odborníka na využití konopných látek ve farmacii a že jeho mixtury jsou vždy na vysoké úrovni, které lidem pomáhají. Jedná se o člověka optimistického, nic není nemožné. Nikdy nic nevzdává a jedna z odměn mu je spokojenost lidí s jeho výrobky.

Prezentace EPIDERMA