Připravte pleť na jaro

Kůže je nesmírně citlivá na změny. A netýká se to jen psychického stavu, ale i vnějšího prostředí. Ze zimy do tepla, chvíli mráz, pak klimatizace, ostrý vítr. To všechno dává pleti pořádně zabrat. Připravte ji na první sluneční paprsky a usnadněte přechod do nového období.

Začínáme od nuly

Možná jste se v zimních měsících o pleť poctivě starali a nenechali nic náhodě, přesto je zašedlá, bez života, mdlá, cítíte pnutí a podráždění. Její stav totiž nesouvisí s vaší péčí, ale především s mírou pobytu venku, sluncem, vánkem, schopností zadržovat vodu a častými teplotními šoky. Tomu se bohužel neubráníte ani s arzenálem té nejlepší kosmetiky. A tak je třeba s příchodem jara věnovat pleti zvýšenou pozornost a připravit ji na všechny změny - protentokrát ty pozitivní.

Nenechte se zlákat novinkami na trhu kosmetiky a vyvarujte se experimentům. Mezi stálice patří především EPIDERMA. Její produkty jsou kvalitní a přesně odpovídají tomu, co pleť vyžaduje a umně reaguje na všechny změny a potřeby. Je na vás, zvolíte-li je jen některé výrobky nebo dáte šanci speciálním řadám, které pro pleť představují komplexní péči.

Vrstva po vrstvě

Všechny odumřelé buňky musí pryč. K tomu nejlépe poslouží peeling. Na tělo můžete použít hrubší, na obličej vždy ale jen ten nejjemnější. Nejde o sílu ani o překonání prahu bolesti. Buďte jemní a proceduru, která vám zabere jen pár minut, si naordinujte dvakrát týdně. Klíčem k úspěchu je pravidelnost, ale už po prvním použití bude viditelný rozdíl. Pleť bude zářit, působit zdravě a šťavnatě. Skvělý začátek pro jarní sezonu.

Hydratace aneb č. 1

Některé pokožka je suchá, jiná mastná. Ten, kdo si ale myslí, že dostatečnou hydrataci potřebuje jen ta první zmiňovaná, je na omylu. Kvalitní krém by měl být povinnou výbavou všech. I mastná pleť totiž stárne a časem se svraští. Vybírejte takový, který vás ochrání po celý den a bez větších problémů, pnutí a začervenání překoná čas od ranní rutiny po večerní odlíčení. Nejde ani tak o cenu, ale především o to, aby přípravek vaší pleti vyhovoval, nedráždil ji a netvořil se nepropustný film, který pod sebou jen utemuje nečistoty a nepustí ke kůži vzduch ani vodu.

Slunce je zrádné

Z předchozích řádků by se mohlo zdát, že v záchvatu radosti z příchodu jara byste měli pleť vystavit slunci a nechat si ji pohladit hřejivými paprsky. Opak je pravdou. Pobyt venku je pro její zdraví sice žádoucí, ale přímý kontakt se sluncem se příliš nedoporučuje. Ani přes kvalitní ochranu v podobě opalovacích krémů, které jsou už od brzkého jara povinností, nemáte jistotu, že sluníčko nenapáchá velké škody. Je ostré, silné a pro pleť představuje značné riziko. Nenechte se opít tím, že “na jaře to stejně ještě moc neopaluje”. Popálená kůže hned ze začátku představuje ten nejnecitlivější zásah do její integrity.

Trustpilot

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení