Suchá a citlivá pleť? Máme řešení!

Pleť, která je suchá, tedy nemá dostatek hydratace, vypadá unaveně, je suchá na dotek a není schopna účinně fungovat jako ochrana těla před škodlivými látkami zvenčí. V důsledku toho se stává citlivou. To může vyvolávat nepříjemné pocity hrubosti a napjatosti, ale později i déle trvající zarudnutí, vyrážky, svědění, pocity píchání, pálení, otoky a šupinatění. Jak se tedy o suchou a citlivou pleť starat a jak problémům předejít?

Suchá citlivá pleť - co jí způsobuje

7b

 

Suchá pleť se vyznačuje nedostatkem lipidů, v důsledku toto pleť není schopna účinně vázat vodu, zvyšuje se její odpařování a tím se pleť stává více a více dehydratovanou. Díky tomu se není pleť schopna chránit před škodlivými vnějšími vlivy včetně bakterií a nečistot. K návratu do rovnováhy je potřeba nastavit optimální rovnováhu mezi lipidy, vodou a přirozenými hydratačními faktory (přirozeně produkované látky, jako urea, kyselina mléčná nebo glycerol).

Dále existuje řada vnitřních i vnějších faktorů, které mohou dehydrataci a následnou citlivost způsobit. Patří mezi ně například genetika, hormonální změny či různá kožní onemocnění, a dále například UV záření či znečištění, léky, strava, nesprávná péče o pleť a celkově špatný životní styl (nedostatek spánku, stres, kouření…)

Čemu se vyhnout

7c

 

Určitě je potřeba zaměřit se na správnou péči o pleť a to také znamená to nepřehánět. Při častém mytí pleti totiž může docházet k úbytku ochranných lipidů a dalšímu vysychání. Také je dobré ze všech přípravků používaných na pleť vyřadit ingredience jako je sodium lauryl sulphate, mentol nebo ty s vysokou koncentrací denaturovaného alkoholu. Celkově vynechat chemické i mechanické peelingy a obzvláště dbát na hydrataci po holení. Pokud jde o vlivy z vnějšího prostředí, doporučujeme se vyhnout nadměrnému pobytu na slunci (když už tak s vhodnou UV ochranou) a příliš suchému vzduchu. Samozřejmostí je dodržovat pravidelný pitný režim, který také ovlivňuje hydrataci pleti.

Péče o suchou a citlivou pleť

7d

 

Základem je pravidelná hydratace vhodnými výrobky a celkově užívání té správné kosmetiky, ať už jde o krémy, odličovací vody, sprchové gely či balzámy. S tou přichází česká značka dermokosmetiky Epiderma, která se zaměřuje na zklidnění problematické pokožky za pomoci přírodních látek. Speciálně vyvinutá řada pro citlivou pleť napomáhá pokožku hydratovat, dodává jí potřebné lipidy a vitamíny - látky podporující její regeneraci a upravuje její pH faktor. Je sice prvotně určena ke zklidnění  ekzémů, ale překvapila i svým anti-agingovým účinkem u suché kůže.

Životospráva

7e

 

Stav naší pleti nesouvisí jen s kosmetikou, ale i se správnou životosprávou, která nám také může pomoci zmírnit symptomy citlivosti. Dbejte na to, aby váš jídelníček obsahoval dostatek zdravých tuků, (ryby, ořechy, avokádo…) a dodržujte pitný režim (2-3 litry tekutin denně). Na místě je také pravidelný pohyb, dostatek čerstvého vzduchu a kvalitní spánek. I toto může napomoci ke správné hydrataci pleti, ta je poté méně náchylná k citlivosti, má zářivý vzhled a na dotek je hladká a vláčná.

Trustpilot

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení