Vážení zákazníci, přijaté objednávky v termínu od 12.7.2024 do 21.7.2024 budeme expedovat 22.7.2024 z důvodu celofiremní dovolené. Děkujeme za pochopení.

ÜBER UNS

EPIDERMA - holisticky zaměřená kosmetika, která zohledňuje lékařské hledisko i přírodní složky

EPIDERMA je českou společností, která je od svého prvopočátku celostně zaměřenou kosmetikou, jež se zaměřuje na řešení mnohdy komplikovaných problémů s pokožkou.

Co vše zahrnuje celostní přístup k problémům jako je akné, ekzém a lupénka?

Jde o propojení lékařského zaměření MUDr. Jiřího Skalického, který se ve své lékařské praxi zabýval právě dermatologií a medicínský pohled na problematiku obohatil o přírodní esence.

EPIDERMA se specializuje především na inovace a vývoj v řešení v oblasti lupénky, ekzémů a akné. Jedním z nesporných unikátů EPIDERMY je složení Betuldiol®. Tato kompozice je výrazně protizánětlivá, regenerační a svým způsobem ojedinělá. Za významné můžeme považovat, že je předmětem patentu celoevropského významu.

Betuldiol® jako evergreen v léčbě komplikovaných kožních onemocnění 

Se složením Betuldiolu® byla vyvinuta základní kosmetická řada EPIDERMY. Následně byly provedeny srovnávací a dvojitě zaslepené studie, které zkoumaly účinnost nových mixtur s jinými přípravky, jež obsahovaly konopné složky. Jednoznačně byl potvrzen lepší a výraznější účinek produktů, které obsahovaly  

Tradice a zkušenost - Mezinárodní patent!

EPIDERMA čerpá a navazuje na celoživotní studie a zkušenosti zakladatele MUDr. Jiřího Skalického.

Doktor Skalický dokončil Univerzitu Karlovu v Praze v roce 1978 a v počátku své profesní dráhy se zajímal o inovativní prvky v medicíně. V roce 1992 odešel do soukromého sektoru. Osm let pobýval v Rusku, kde studoval alternativní medicínu. Významný vliv na další jeho práci měl pobyt v Altaji, hornaté části Sibiře, kde vegetace skrývá až 300 druhů léčivých bylin, včetně konopí.

Je autorem a spoluautorem několika patentů mezinárodního významu.

Po návratu do České republiky se intenzivně věnoval vlastnímu výzkumu již se zaměřením na problematické projevy pokožky a její léčbu. Prováděl mnoho studií o účincích oleje z konopí a jeho vlivu na choroby kůže. Je autorem a spoluautorem několika patentů mezinárodního významu. Patří mezi hrstku průkopníků, kteří stáli u zrodu využití konopného oleje v kosmetologii.


MuDr. Skalický

MUDr. Jiří Skalický

 

V roce 2007 se začal zajímat o duální (dvojitě působící) lék proti zánětům. Jedná se v zjednodušené formulaci o inhibiční účinek prozánětlivého enzymu COX (cyklooxygenáza) a prozánětlivého enzymu LOX (lipooxygenáza). Své znalosti o konopí uplatnil v jednom ze svých patentů o protizánětlivých látkách s duálním působením – Cannabiox. Tou dobou to byla první přírodní farmaceutická kompozice ve světě s tímto účinkem.

 

Kanabidiol obohacený o Betulin jako nadstavba pro kosmetiku, která léčí i hojí

 

Později pak odborné veřejnosti přispěl i první lékopisnou normou konopného oleje, která do té doby nebyla popsána. Jako první sjednotil složení konopného oleje a uvedl na trh jeho normu. Na lékopisu pracoval od roku 2008 až 2010 za pomoci VŠCHT v Praze s prof. Ing. Františkem Kvasničkou, CSc. Ten byl schválen Evropskou komisí v Bruselu a je závazný téměř pro celý svět.

V roce 2012 MUDr. Skalický zaznamenal, že Cannabiox není vždy stejně účinný a má ojediněle mírné nežádoucí reakce. Tato zjištění spustila vývoj dokonalejší a účinnější duální kompozice – Betuldiol®.

Směsice Kanabidiolu a Betulinu vykazovala vysoké regenerační účinky.

V roce 2014 vložil MUDr. Jiří Skalický své know-how do společnosti Epiderma a.s., která se specializuje na výrobu dermokosmetiky určenou pro pacienty s problematickou pokožkou.

betldiol

 

Doktor Skalický zasvětil téměř celý svůj profesní život tématu vlivu účinných látek z konopí na nemocnou kůži. Proto i jeho kosmetické mixtury jsou na vysoké úrovni a zákazníci speciálně zaměřené programy na jednotlivé typy pokožky opakovaně vyhledávají pro jejich léčivé i regenerační účinky.

 

Věříme, že použití výrobků EPIDERMA překoná Vaše očekávání. K dostání zde v e-shopu a nebo v každé dobré lékárně na vyžádání.