Alergická reakce na obličeji

 

Alergické reakce obecně jsou velmi nepříjemnou záležitostí a to obzvláště v oblasti obličeje. Ta souvisí s imunologickou reakcí, kdy se na pleti objevují příznaky jako červené skvrny s malými puchýřky, svědění, otoky a mokvání často doprovázené intenzivním svěděním.

Typy alergenů

8

 

Mezi základní alergeny řadíme:

  • Inhalační alergeny - Ty se do těla dostávají vdechnutím. Patří sem pyly, roztoče, zvířecí srst nebo plísně.
  • Potravinové alergeny - Ty vyvolávají reakci po požití určité potraviny. Mezi nejčastější patří vejce, mléko, pšeničná mouka, ořechy, sója, ryby, některé druhy ovoce, kořenová zelenina a rajčata.
  • Hmyzí bodnutí - Zde alergická reakce vzniká po bodnutí hmyzem, nejčastěji včely nebo vosy, řidčeji i jinými druhy.
  • Léky - Zde alergickou reakci způsobují léky, zejména antibiotika, dále barbituráty a lokální anestetika.
  • Kosmetika - Při výběru špatné kosmetiky také mohou vznikat alergické reakce.

 

Dále mohou kožní reakce způsobit i vlivy jako psychický stres, teplo, zima, hormonální změny či různá kožní onemocnění, UV záření, strava a celkově špatný životní styl (nedostatek spánku, stres, kouření…) či onemocnění imunitního systému.

Léčba a péče

9

 

Pro odstranění příznaků je důležité místo dostatečně mazat a případně léčit kortikosteroidy, k nimž se přidávají antihistaminika, tedy látky tlumící alergické reakce. Také je na místě navštívit odborníka a léčbu tak urychlit. Do budoucna je samozřejmě klíčové zjistit příčinu vzniku alergické reakce a alergenu se vyhýbat. O pokožku náchylnou k takovýmto reakcím je ideální používat určenou kosmetiku. Tu přináší česká přírodní dermokosmetika Epiderma, která se zabývá ošetřením a zklidněním problematické pokožky. Epiderma přináší řady přírodní kosmetiky vytvořené přímo pro daný problém, včetně dermatitidy - tedy projevům alergických reakcí na kůži. Pro pokožku, která je k tomu náchylná, je tato dermokosmetika ideálním řešením.

Trustpilot

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení