Problematická pleť po 30

 

Akné je kožní onemocnění, které nás provází především v období pubertálních let. Není však žádnou výjimkou, že u nás přetrvává i do dospělosti, což může být velice nepříjemné a nejen finančně, ale i psychicky náročné. Co tedy akné v dospělosti způsobuje a jak ho léčit, či mu zcela předejít?

Vznik akné v dospělosti

29

 

Akné vzniká především při hormonálních změnách, i proto je velmi časté v pubertě. Viníkem bývají mužské hormony androgeny nebo kolísavá hladina estrogenu, která vede k tomu, že se póry ucpávají kožním mazem, následně se na nich množí bakterie a dochází k zánětu, na který naše pleť reaguje otokem, zarudnutím a vznikem pupínku. Jde tedy o nerovnováhu mužských a ženských hormonů v těle, to může být u žen před menstruací, během prvního a druhého trimestru těhotenství, peripartálního období, v menopauze a po vysazení antikoncepce.

Dalším viníkem může být časté osahávání pokožky špinavýma rukama, líčení make-up pomůckami, které pravidelně nečistíme, a hlavně domácí vymačkávání, tím si akorát zatlačíte bakterie hlouběji a roznesete po zbytku pokožky, zaděláte na nové pupínky a vytvoříte jizvy a skvrny.

Pokud se chcete vzniku pupínků zcela vyhnout je důležité z vaší péče o pleť vyřadit všechny přípravky s obsahem alkoholu, ten pleť ještě více vysušuje a to má za následek spuštění přirozeného obranného systému promaštění kůže a větší produkci mazu. Prevencí vzniku akné je také správná životospráva. Klíčové je omezit příjem tučné stravy, dráždivých kořenících směsí, stabilizátorů v potravě, cukru ve všech formách a konzumaci jídel z polotovarů. Pleť také velice zhoršuje kouření, kofein a alkohol.

Problematická pleť po třicítce - Péče je základ

30

 

V domácí péči je pak prevencí pravidelné čištění pleti ráno a večer tou správnou kosmetikou. Tu přináší ryze česká značka Epiderma se svojí řadou vynalezenou přímo pleť náchylnou k akné. Díky přírodní a protizánětlivé kompozici Betuldiol, kosmetika uklidňuje postiženou kůži, likviduje nežádoucí bakterie a hloubkově regeneruje pokožku. Tato přírodní bioaktivní kosmetika napomůže postupnému ubývání projevů akné, zarazí výskyt nových pupínků v krátké době a zamezí tvorbě jizev. Všechny produkty značky Epiderma naleznete na našem eshopu či v každé dobré lékárně.

Trustpilot

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení