Těhotenství.cz: Denní péče je k ničemu, když opominete odlíčení

Péče o pleť je stejně rutinní záležitost jako čištění zubů nebo návštěva kadeřníka. Funguje ale jen tehdy, je-li komplexní a kůži sedne. Nešiďte se a nezapomínejte na cílovou rovinku v podobě odlíčení.

Bez překážek 

Spousta žen se zaměřuje jen na blahodárné krémy a doufá, že se tak zbaví vrásek, pleť vyživí, zjemní a dodají jí jednotný tón. To je pravda sotva z poloviny. Použití krému je sice účinné, ale ztrácí velkou část svých sil a kouzel, když uléháte do postele s tváří ledabyle opláchnutou vlažnou vodou, bez hloubkového čištění a důkladného odlíčení. Jen těžko si lze představit, jaké množství nečistot vám přilne k tvářím za celý den. Vsakují se hluboko do kůže, ucpávají póry, jsou živnou půdou pro záněty a infekce, pleť oslabují a parazitují na ní. Nejde jen o subjektivní pocit, že je třeba ze sebe nános smýt, mluvíme o povinnosti. Vysněný krém vám nebude nikdy sloužit tak, jak očekáváte, když snižujete jeho schopnosti svou leností. Tenká nebo silná vrstva, jedna nebo tři aplikace za den. Je to fuk. Krém musíte nanášet na pleť bez poskvrnky, aby se prospěšné látky dostaly i do hlubších vrstev kůže a efekt krému zafungoval naplno. Pokud mu bude bránit “film” špíny, nemůžete se těšit ze zázraků, nad kterými se rozplýváte u reklam. 

Když voda nestačí 

Nebuďme alibisti. I obyčejná voda je lepší než nic, ale pravdou zůstává, že dlouhodobě pleti neprospívá. Vysušuje ji a nedává jí jemné pohlazení jako speciální přípravky. V případě nouze ji nezavrhujte a odstraňte z tváří porci nečistot dostatečným množstvím vlažné vody, ale pro důkladnou péči se nebojte investice. Bezchybnou pleť mají ty ženy, které hned v začátku pochopily, že odličovací produkty stojí stejně vysoko jako samotný krém. Jeden bez druhého nikdy nedosáhne na vrchol. 

Povinný základ 

Micelární voda je tou nejlepší variantou, jak pleť připravit na nános krému. Je jemná, šetrná, vnímavá k různostem kůže, nedráždivá a sotva zaznamenatelná. Do počtu, mohlo by se zdát. Omyl. Předchází akné, zabraňuje stárnutí a poradí si i se silnou vrstvou make-upu a odolnými líčidly. Dnes a denně, do úmoru. Šedá eminence pečující kosmetiky. Nenápadná a nepostradatelná zároveň. Micelární voda k odlíčení od Epidermy představuje první krok - pravou i levou - ke krásné pleti. Skvěle si rozumí se všemi produkty, vzájemně se doplňují a mají stejný cíl. Pleť bez chybičky, spokojená, vyživená, hydratovaná, nezruinovaná sérií neuvážených změn a pokusů, odolávající zubu času a schopná dělat ženě dobrou vizitku i s další svíčkou na narozeninovém dortu. 

 

 

Zdroj: https://www.tehotenstvi.cz/zajimavosti/denni-pece-je-k-nicemu-kdyz-opominete-odliceni