O nás

Epiderma v současnosti

EPIDERMA je česká kosmetická společnost, která se zabývá řešením těžkých problémů s pokožkou.

Specializujeme se především na inovace a vývoj řešení v oblasti lupénky, ekzémů a akné. Naše kosmetika Epiderma je unikátní díky kompozici Betuldiol®. Tato kompozice je výrazně protizánětlivá, regenerační a svým způsobem ojedinělá. Betuldiol® je předmětem patentu celoevropského významu.

Potvrzen lepší a výraznější účinek produktů s obsahem kompozice Betuldiol®.

S touto novou kompozicí byla vyvinuta základní kosmetická řada značky EPIDERMA. Byly provedeny srovnávací, dvojitě zaslepené studie na účinnost těchto nových mixtur s jinými konopnými přípravky, kde byl jednoznačně potvrzen lepší a výraznější účinek produktů s obsahem kompozice Betuldiol®.

Touto novou kompozicí se značka EPIDERMA odlišuje od ostatních společností v kosmetickém průmyslu.

Tradice a zkušenost - Mezinárodní patent!

Epiderma čerpá a navazuje na celoživotní práci svého zakladatele MUDr. Jiřího Skalického.

Doktor Skalický dokončil Univerzitu Karlovu v Praze v roce 1978 a v počátku své profesní dráhy se zajímal o inovativní prvky v medicíně. V roce 1992 odešel do soukromého sektoru. Osm let pobýval v Rusku, kde studoval alternativní medicínu. Významný vliv na další jeho práci měl pobyt v Altaji, hornaté části Sibiře, kde vegetace skrývá až 300 druhů léčivých bylin, včetně konopí.

Je autorem a spoluautorem několika patentů mezinárodního významu.

Po návratu do České republiky se věnoval vlastnímu výzkumu již se zaměřením na problematické projevy pokožky a její léčbu. Prováděl mnoho studií o účincích oleje z konopí a jeho vlivu na choroby kůže. Je autorem a spoluautorem několika patentů mezinárodního významu. Patří mezi hrstku průkopníků, kteří stáli u zrodu využití konopného oleje v kosmetologii.

MuDr. Skalický

MUDr. Jiří Skalický

V roce 2007 se začal zajímat o duální (dvojitě působící) lék proti zánětům. Jedná se v zjednodušené formulaci o inhibiční účinek prozánětlivého enzymu COX (cyklooxygenáza) a prozánětlivého enzymu LOX (lipooxygenáza). Své znalosti o konopí uplatnil v jednom ze svých patentů o protizánětlivých látkách s duálním působením – Cannabiox. Tou dobou to byla první přírodní farmaceutická kompozice ve světě s tímto účinkem.

Tento český lékopis byl schválen Evropskou komisí v Bruselu a je závazný téměř pro celý svět.

Později pak odborné veřejnosti přispěl i první lékopisnou normou konopného oleje, která do té doby nebyla popsána. Jako první sjednotil složení konopného oleje a uvedl na trh jeho normu. Na tomto lékopise pracoval od roku 2008 až 2010 za pomoci VŠCHT v Praze s prof. Ing. Františkem Kvasničkou, CSc. Tento český lékopis byl schválen Evropskou komisí v Bruselu a je závazný téměř pro celý svět.

V roce 2012 zaznamenal, že Cannabiox není vždy stejně účinný a má ojediněle mírné nežádoucí reakce. Tato zjištění spustila vývoj dokonalejší a účinnější duální kompozice – Betuldiol®.

Tato mixtura vykazovala zároveň i vysoké regenerační účinky.

V roce 2014 vložil své know-how do společnosti Epiderma a.s., která se specializuje na výrobu dermokosmetiky určenou pro pacienty s problematickou pokožkou.

betldiol

Doktor Skalický zasvětil téměř celý svůj profesní život tématu vlivu účinných látek z konopí na nemocnou kůži. Proto i jeho kosmetické mixtury jsou na vysoké úrovni a lidem pomáhají. Jedná se o člověka optimistického, nic není nemožné a rodina mu je vším. Nikdy nic nevzdává a největší odměnou je pro něho spokojenost pacientů s jeho výrobky.

Věříme, že použití výrobků EPIDERMA překoná Vaše očekávání!