Pacientům s lupénkou a jinými kožními problémy pomáhá revoluční směs z konopí a břízy

Akné, lupénka a ekzém jsou nejčastějšími problémy, které trápí stovky tisíc lidí. Na českém trhu se objevily nové přípravky, které s onemocněními bojují pomocí unikátní léčebné kompozice.

"Jde o směs cannabidiolu (CBD) a Betulin extraktu, což je zcela nová, revoluční kompozice vyvinutá v Cebadexu a pojmenovaná Betuldiol. Její výhodou je, že umí inhibiovat jak cyclooxygenázu (COX), tak i lipooxygenázu (LOX) a tím dochází k tlumení všech zánětů, které tyto enzymy způsobují," vysvětluje MUDr. Jiří Skalický, objevitel léčebné směsi a výkonný ředitel firmy Cebadex, která novinku vyrábí a prodává pod značkou Epiderma. 

Novinka obsahuje lék budoucnosti

Cannabidiol je výtažek z konopí, které obsahuje zákonem povolené množství do 0,3 % tetrahydrocannabinolu (THC). Cannabidiol bývá označován jako lék budoucnosti a je součástí mnoha farmaceutických přípravků. Betulin je výtažek z břízy. Sloučením vzniklá kompozice je unikátní právě duálním efektem, tedy tím, že "zabírá" proti oběma enzymům. "Jiné přípravky brání jen před jedním z enzymů, i proto Betuldiol představuje revoluční objev," dodává doktor Skalický. Výrobky s obsahem nové směsi tak mají větší tišící účinnost, než většina konkurenčních produktů.

Přírodní léčba bez nežádoucích účinků

Výhodou také je, že Betuldiol je přírodní sloučenina. U jiných léčiv s tišícími účinky jsou známé i nežádoucí účinky, například výrobky obsahující ibuprofen způsobují žaludeční vředy. "Přírodní charakter našich výrobků nám v současnosti trochu překáží v cestě k pacientům. Lékaři raději předepisují léčiva, nechtějí lidem doporučovat šetrnější dermokosmetiku," stěžuje si šéf Cebadexu.

"Náš tříletý syn trpí odmalička ekzémem. Zkusila jsem krém Epiderma, když měl ekzém v akutním stadiu. Během pár dnů došlo k ústupu, ložiska se zmenšila a některá zmizela úplně," sdílí svoji zkušenost maminka Vendula Víchová z Chrudimi.

Český patent pomáhá i v lázních

Betuldiol si nechala firma Cebadex patentově chránit. Od konce května používají přípravky Epiderma i v nově otevřených Schrothových léčebných lázních v Dolní Lipové.

Poradit se o léčbě a vyzkoušet dermokosmetiku Epiderma nyní mohou zákazníci v rámci roadshow po Česku: do konce června dvakrát v Ostravě 22. a 30. 6.) a v Havířově (27. 6.). Novinky můžete sledovat na facebooku Epidermy nebo na instagramovém účtu @cebadexse

Zdroj článku: https://www.aktualne.cz/pacientum-s-lupenkou-a-jinymi-koznimi-problemy-pomaha-revolu/r~f3ad2ef2526111e7b65b0025900fea04/