Jak se zbavit pupínků

17a

Akné je jedno z nejčastějších kožních onemocnění nejen v pubertě. Většinou se začíná objevovat lehké akné na čele a mazových ploškách, které ale může vést až k bolestivým vřídkům. Ty se objevují nejen na obličeji, ale i na zádech a ramenou. Nějaký ten pupínek jsme zažil skoro každý. Jak se jich teda zbavit nebo jim zcela předejít?

Prevence akné

17b

Mezi faktory podporující tvorbu akné patří hormonální změny, genetika, léky, kouření a alkohol, stres, nevhodná péče o pleť a nevyvážený jídelníček. Klíčové je tedy mít správnou životosprávu (pestrý jídelníček, bez jídel s vysokým glykemickým indexem, vysokým obsahem cukru a mléčných výrobků, dostatek pohybu, zdravý spánek a tak dále), odličovat se před spaním, nesahat si na obličej špinavýma rukama, pravidelně čistit svůj mobil, aplikátory a štětce na make-up, používat make-up s alespoň SPF 15 a celkově kosmetiku určenou pro váš typ pleti.

Jak se rychle zbavit pupínku

17c

Někdy už je ale pozdě a pupínek se nám již objevil. Co s ním tedy dělat, pokud se ho chceme zbavit co nejdříve?

  • Tea tree oil - vyroben z čajovníku, je oblíbený pro svůj účinek v boji proti houbovým a plísňovým onemocněním a antibakteriálnímu a antivirovému působení, tím je ideální pro akné. Potřete si pupínek trochou Tea tree oleje a do druhého dne můžete čekat viditelnou změnu. Stejné účinky má i levandulový olej, bazalkový čas, líska či jablečný ocet.
  • Kostka ledu - rychle stahuje póry a omezuje červenání, tím zmírní vzhled akné. Pro lepší efekt doporučujeme kostky ze zeleného čaje, který díky svým antioxidačním účinkům pomáhájí akné úplně vymizet.
  • Domácí masky - vyrobené z toho co najdete doma v kuchyni. Například maska z vaječných bílků, medu či máty.
  • Další masky - ty které koupíte v obchodech, například z jílu, který přirozeně vysušuje pleť a zbavuje ji přebytečné mastnoty, či z aloe vera, která pleť uklidní a předchází infekcím.
  • Pupínky nemačkat - tím si akorát zatlačíte bakterie hlouběji a roznesete po zbytku pokožky, zaděláte si na nové pupínky, vytvoříte jizvy a skvrny.

 

Základem je ta správná péče s tou správnou kosmetikou. Tu nabízí česká značka Epiderma se svojí řadou vynalezenou přímo pro pleť náchylnou k akné. Díky přírodní a protizánětlivé kompozici Betuldiol, kosmetika uklidňuje postiženou kůži, likviduje nežádoucí bakterie a hloubkově regeneruje pokožku. Dermokosmetika značky Epiderma napomůže postupnému ubývání projevů akné a zarazí výskyt nových pupínků. Tyto přípravky jsou dostání na Epiderma eshopu a v každé dobré lékárně.