Co je Dermatitida?

 

Dermatitida je společný termín pro všechny záněty kůže. Existuje řada různých typů dermatitidy, ať už jde o ty způsobené infekcemi, alergickými reakcemi a chemikáliemi či fyzikálními vlivy nebo autoimunitními poruchami. Mezi obecné projevy dermatitidy patří zarudnutí a otok kůže s možným rozvojem pupínků či puchýřků. Konkrétněji se však musíme podívat na vyvolávající příčinu.

Atopická dermatitida

1b

 

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je chronické kožní onemocnění a jedno z nejčastějších kožních onemocnění u dětí. Zatím nemáme jednoznačnou příčinu atopické dermatitidy, ani lék, který by ji vyléčil, ale známe alespoň některé faktory, které pro někoho mohou být rizikovější. Mezi základní se řadí:

  • Genetika - Pokud jeden nebo oba z rodičů trpěl atopickou dermatitidou, astmatem nebo sennou rýmou, zvyšuje se u dítěte pravděpodobnost, že toto onemocnění zdědí.
  • Podnebí a životní prostředí - Riziko atopické dermatitidy se také prokazatelně zvyšuje v zemích se studeným podnebím a v městech se znečištěným prostředím.
  • Hormonální změny u žen - Vlivem hormonálních změn v pubertě, u žen během prvního a druhého trimestru těhotenství, peripartálního období a v menopauze se také zvyšuje šance vzniku atopické dermatitidy.

Mezi další faktory, které také mohou zhoršovat již existující symptomy, patří například alergie (potravinové, na alkohol, na roztoče, pyly, prach a tak dále), nikl, hrubé nebo neprodyšné materiály, některé prací prostředky, stres, nedostatek spánku a pocení.

Léčba atopické dermatitidy

1c

 

Hlavní je ekzémy neškrábat, dávat přednost bavlněnému oblečení, používat tu správnou kosmetiku, spíše se sprchovat než koupat, nové oblečení před prvním nošením vyprat, snažit se v místnosti udržovat nižší teplotu a vlhkost, vyhýbat se alergennímu prostředí (zaprášenému, s roztoči a tak dále., a hlavně PREVENCE (čerstvý vzduch, správná strava, zdravý spánek…)

Péče o atopickou pokožku

1d

 

Důležitá je péče o atopickou pokožku, je tedy potřeba udržovat pokožku neustále hydratovanou s krémy vhodnými na atopickou a velmi suchou pokožku i používat určené sprchové a čistící přípravky. Ideální volbou pro Vás může být dermokosmetika Epiderma s řadou vytvořenou přímo pro atopickou pokožku. Kosmetika značky Epiderma, za pomocí své protizánětlivé a regenerační kompozice Betuldiol, klidní ložiska zánětů, zabraňuje dalšímu výskytu ekzémů, odstraňuje pocit svědění, udržuje pokožku vláčnou a hydratovanou a regeneruje ji. Pokud tedy hledáte tu správnou kosmetiku pro pokožku náchylnou k atopickým ekzémům, s naší ryze českou přírodní dermokosmetikou Epidrma, jistě nešlápnete vedle. Všechny produkty značky Epiderma naleznete na našem eshopu či v každé dobré lékárně

 

Trustpilot

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení