EPIDERMA A BETULDIOL ÚSPĚŠNĚ POMÁHÁ VŠEM S PROBLEMATICKOU KŮŽÍ.

Jak jezdím po přednáškách, stále více lidí se mě ptá, co to je Betuldiol. A že již o něm něco četli. Ale málo. Proto slibuji, že se postupně pokusím napsat více objasňujících článků o Betuldiolu.

                Co mě ale velice potěšilo je poznání, že se o Betuldiol začali zajímat opravdu ti, pro  které byla tato látka vytvořena. Jsou to lidé s problematikou kůží, resp. lidé, kteří mají kůži nějakým způsobem nemocnou. Je to především akné, ekzém, lupénka a seborea včetně dalších zánětlivých onemocnění kůže. Někteří z nich již s touto látkou mají zkušenosti – a dobré, ne-li skvělé. Mám mnoho děkovných e-mailů, kde píší, že na Epidermu nedají dopustit. Jeden za všechny:

 Ahoj Jiří, v neděli jsem se vrátil ze čtyřtýdenního pobytu v Lipové a nedalo mi to, abych Vám nenapsal, že  vyrábíte zázračnou kosmetiku. Poprvé, co jezdím do lázní se mi stalo, že jsem se za celý pobyt nenamazal žádným kortikoidem. Dostal jsem pouze salicylový olejíček do uší a po 2 týdnech leniensku na promazávání. Takže celá moje kůra spočívala v konopné a bylinkové koupeli a před Waldmanem jsem se mazal tím  zázračným krémem Epiderma. Nikdy předtím jsem se z lázní nevrátil tak vyhojený jako letos, tedy hlavně na loktech.  Takže ještě jednou  moc děkuju za Váš výrobek, hodlám si ho zakoupit, jen nevím, kde se dá volně sehnat. Máte jen E-shop, nebo dodáváte i do lékáren? Mějte se krásně, zdraví Jiří Z.“ ( pisatel uvedl své plné jméno a adresu).

A takových dopisů je mnoho.

                Co to tedy Betuldiol je?  Jedná se o ryze přírodní kompozici, která má obrovský protizánětlivý potenciál. Je to syntéza CBD ( kanabidiolu) a Betulinu. Tato kompozice je předmětem podaných mezinárodních patentů. Zároveň byly již uděleny dva užitné vzory v Čechách a v Německu.

                V soukromých klinických studií vykazovala tato látka nebývalé protizánětlivé účinky v kůži při akné, ekzému a lupenky. Ve studiích byl použit dvojitý, zaslepený test, takže ovlivnění výsledku bylo nemožné.

                Proč je tato nová látka Betuldiol tak účinná? Jedná se o látku, ve světě ojedinělou, která má dvojitý protizánětlivý efekt, resp. dopad na tlumení zánětu. Betuldiol eliminuje velice dobře prozánětlivé enzymy a to COX a LOX. Celý mechanizmus je dost složitý. Není to tak jednoduché. Hlavní je, že se na to přišlo a že Betuldiol funguje. Dokonce si myslím, že se jedná o první přírodní duální látku ve světě. Tedy si to myslím, protože jsem našel pouze jen několik syntetických duálních látek, nikoliv však přírodních.

                Betuldiol má i výrazné regenerační schopnosti. Při základních studiích bylo pozorováno nevšedně urychlené hojení škrábanců na kůži u ekzematiků a prasklin u psoriatiků. Má vliv i na vrásky a strie, resp. na prevenci jejich vzniku. Ale o tom až někdy jindy.

                Tato látka Betuldiol je základem kosmetické značky Epiderma, která patří do dermokosmetiky, a která se úzce specializuje na problematickou kůži. Proto jsou její výrobky tolik ceněné.

MUDr. Jiří Skalický