Vážení zákazníci, přijaté objednávky v termínu od 12.7.2024 do 21.7.2024 budeme expedovat 22.7.2024 z důvodu celofiremní dovolené. Děkujeme za pochopení.

JAK NEJLÉPE NA EKZÉM

Jak zhojit/zlepšit ekzém? Jek zmírnit štípání a svědění? Jak se nedrbat? A jak být zase normální?

To jsou otázky, které dostávám téměř denně. A já se nedivím. Nových onemocnění s ekzémem stále přibývá a pacienti chtějí znát to samé, co ti před nimi. Je to nekonečný příběh. Při tom léčba ekzému, lépe řečeno jeho zklidnění či potlačení ekzému není zase tak nedosažitelnou záležitostí. Ale jak říkám, nová generace s ekzémem dorůstá a má stejné problémy a potřeby, jako ta před ní.

V současné době je mnoho způsobů, jak potlačit projevy ekzému. Nejpohodlnější je použít kortikoidy. Zaberou téměř hned, kůži zklidní na několik týdnů a lékař má od pacienta na chvíli klid. Já kolegy lékaře chápu. Ono opravdu není příjemné mít v ordinaci každý druhý den toho samého pacienta s ekzémem. A že jeho léčba nepomáhá. I nejtrpělivějšímu lékaři jednou prdnou nervy a raději napíše kortikoid, než aby stále vysvětloval, že to chce čas. Ne každý pacient tomu chce rozumět. Že si kortikoidy pacient škodí, je jiná věc.

Další cestou, jak potlačit ekzém na snesitelnou míru jsou různé krémy, balzámy či mléka. Jejich význam je jasný – hydratovat a znovu hydratovat kůži. A tady začíná být velký problém. Ne každá značka ekzém zklidní, ba co horšího, ho ještě více podráždí. Není jednoduché si vybrat „ten svůj“ přípravek. Z této směsi kosmetických přípravků pozitivně vyčnívá značka EPIDERMA, která je specialistou na klidnění problematické kůže. Již jenom fakt, že nabízí ve svém sortimentu kompletní ucelené programy ke klidnění ekzému, ji staví na přední místo dermokosmetiky. Jako téměř jediná kosmetika s jejími programy výrazně pomáhá klidnit projevy ekzému a tak snižovat spotřebu kortikoidů. Tato dermokosmetika se ale musí umět používat. Jak tedy s ní zacházet?

Jak jsem již psal – nejdůležitější je kůži hydratovat. K tomu slouží Epiderma balzám při EKZÉMU o objemu 300ml. Je to balzám, který obsahuje všechny složky potřebné k hydrataci, k regeneraci kůže či k vyrovnání pH faktoru kůže. Dále obnovuje kožní bariéru pomocí ceramidů obsažených v balzámu. Jak je patrné, je balzám nadupán pro kůži nezbytnými látkami a je základem klidnění ekzému. Nezbytnou jeho součástí je Betuldiol, což je unikátní protizánětlivá kompozice vyvinutá a patentovaná Epidermou. Betuldiol má za úkol klidnit záněty v ekzematické kůži.

 Na nejvíce postižená místa kůže, která odolávají balzámu, je zapotřebí EPIDERMA krém při EKZÉMU o objemu 50ml. Tento krém se natírá jako druhá vrstva na balzám.

Při takovémto ošetřování kůže dochází po asi 14 až 21 dnech většinou k ústupu obtíží a po dalších 3 týdnech až k vymizení známek ekzému. Chce to jen vydržet. A zbavíte se nenáviděných kortikoidů. Za zkoušku to stojí, ne?

 Uvádím příklad spokojené zákaznice s ekzémem: na ….. jsem si objednala balzám na ekzém, který mi už byl doručen. Hned po prvním namazání jsem zjistila, že je to SUPER !!!  ???? Udělala jsem si tedy hned, opět na …….., objednávku na další dva kusy a velice ráda bych Vás požádala o to, jestli je nějaká možnost získat vzorky dalších přípravků na ekzém, na který se se synem “léčíme” celý život ????  Děkuji moc.

Poznámka: paní uvedla celé své jméno

Více informací: na www.epiderma.cz

MUDr. Jiří Skalický