iDnes: Akné se v zimě zhoršuje, hydratujte svou pokožku!

Suchá pleť, popraskané rty a rozcuchané vlasy z čepice. Zimní období přináší nejen ženám notnou dávku starostí s vlastním vzhledem. Mrazivé počasí s sebou mimo jiné přináší i další neduhy – zhoršuje se akné. Poradíme, jak na něj vyzrát.

 
V zimě je venku naše pokožka vystavena vlivu studeného větru a přechod do suchého vzduchu ve vytápěných prostorách pokožce se sklonem k akné vůbec neprospívá. Pleť je vysušená i díky tomu, že v chladnějších obdobích roku máme tendenci pít méně tekutin. 
 
 
„Pokud se vlhkost v pokožce nenahradí, jedinou její obranou je vytvoření ochranné lipidové vrstvy, která dalšímu vysoušení zabrání. Jenže když se póry přeplní mazem, odumřelými a slepenými kožními buňkami a bakteriemi, vzniká akné, což je zánětlivý proces,“ 
vysvětluje lékař MUDr. Jiří Skalický.
 

O pokožku je třeba řádně pečovat 

SHL902807_epiderma

 

To, že akné vzniká primárně díky ucpaným pórům je poměrně známá informace. Méně se ale ví, že pleť je třeba čistit večer i ráno. Během noci se totiž na pokožce hromadí pot, maz, ale i nečistoty z lůžkovin. Ideální volbou je micelární voda, která představuje rychlé a vysoce efektivní čištění pleti bez nežádoucího podráždění. Po vyčištění nikdy nezapomínejte použít pleťový krém. Nechte vstřebat a na sušší místa pak naneste krém znovu. „Bakterie zodpovědné za vyrážky nemohou žít v přítomnosti kyslíku. Pokud je pokožka velmi suchá, vytváří se vlastně v pórech prostředí, kde se bakteriím může dařit,“ dodává MUDr. Skalický a pokračuje: „Pro tyto účely bych doporučil kosmetiku, která nabízí kombinaci účinných látek Betulinu a dnes už velmi populárního CBD. Duo tlumí záněty a regeneruje pleť.“ Dvakrát týdně ošetřete pleť i peelingem, který si poradí s odumřelými kožními buňkami. Zapomeňte na mýtus, že hydratační krémy pleti v zimě škodí. Voda v pórech jednoduše nezamrzá. Hydratovat je třeba vždy a jak už víme, aknózní pleť obzvlášť.

 

Léčebná kosmetika pro dokonalou pleť 

SHL902808_epiderma1

 

Ošetřením a zklidněním problematické pokožky za pomoci protizánětlivé a léčebné kompozice Betuldiol, která kombinuje účinku Betulinu a CBD kanabidiolu se zabývá značka Epiderma. Tato kompozice dokáže inhibovat prozánětlivé enzymy, a tím dochází k tlumení zánětů. Obsahují ji proto všechny dermokosmetické produkty Epiderma. Tato česká firma dále připravuje uvedení potravinových doplňků, které pomohou zlepšovat stav pokožky také zevnitř.

Epiderma se specializuje právě na problematickou pleť alergiků a lidí trpících kožními problémy včetně zmiňovaného akné. Složením bioaktivních látek a Betuldiolu účinně pomáhá zklidnit podráždění a obnovit zdravý vzhled pokožky. Dvojice micelární vody a klidnícího krému zajistí šetrné odlíčení make-upu, hydrataci a následnou regeneraci. Klidnící bioaktivní krém při akné Epiderma má navíc dezinfekční účinky a je efektivním pomocníkem v boji s jizvami, které po akné někdy vznikají.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/jenproholky/moda-krasa/akne-se-v-zime-zhorsuje-hydratujte-svou-pokozku.A211217_170934_jph-moda-krasa_shlo